Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Impreza na 18 urodziny – pomysły na oryginalne atrakcje

16 października 2022 organizacja wesel


Swoje osiemnaste urodziny prawie każdy chce przeżyć z rozmachem, by już po nich móc sobie powiedzieć, że lepiej naprawdę nie dało się tego zrobić. O dobry nastrój gości i cudowne przeżycia zadbają różne ciekawe zabawy i pokazy. Oto pomysły na najlepsze atrakcje, dzięki którym 18 urodziny okażą się niezapomniane.

Klasyczne karaoke

Jest to jedna z częściej występujących form rozrywek na imprezach, jednakże ta wysoka popularność i to, że znają ją wszyscy, tylko przemawiają na jej korzyść. Dobrze zorganizowane karaoke potrafi rozruszać i zaktywizować wszystkich. Oczywiście nikt nie powinien być przymuszany do śpiewania piosenek na oczach pozostałych gości, jednakże na pewno wiele osób chętnie weźmie udział w takiej zabawie, a pozostali z przyjemnością będą obserwować ich poczynania, nagrywać śmieszne filmiki albo tańczyć w rytm znanych piosenek.

Do zorganizowania karaoke niezbędne jest jednak przygotowanie odpowiedniego sprzętu, zapewniającego dobre nagłośnienie. Warto też wcześniej opracować listę różnych popularnych piosenek (głównie tych polskich), by goście mieli w czym wybierać i każdy znalazł dla siebie coś, co chętnie by zaśpiewał.

Muzyczny quiz

Minęły już czasy, w których imprezowe zabawy musiały wprowadzać gości w stan lekkiej żenady lub delikatnego skrępowania, zmuszająca ich do robienia rzeczy, na które nikt przy normalnych zmysłach nie miałby ochoty, a już tym bardziej nikt nie chciałby ich robić na oczach innych – czy to przyjaciół, czy to rodziny. Dwuznaczne konkursy lub konkursy prowadzące do totalnego upojenia alkoholowego są zastępowane przez rozrywki ze smakiem. Całkiem elegancką zabawą będzie muzyczny quiz. Jest to coś na miarę popularnego w Polsce programu „Jaka to melodia?”.

Goście mogą rywalizować pojedynczo, w grupach albo w parach czy trójkach. Zadaniem każdej ekipy lub uczestnika będzie odgadnięcie tytułu bądź wykonawcy piosenki po zagranych nutach. Oczywiście chodzi o to, by dojść do rozwiązania po jak najmniejszej ilości zagranych uderzeń. Zabawa jest na tyle uniwersalna i ciekawa, że coraz częściej przewija się ona na różnych innych uroczystościach, nie tylko imprezach osiemnastkowych. Chociażby taka organizacja wesela również musi skupiać się częściowo na wymyśleniu ciekawych atrakcji dla gości, wśród których oryginalny muzyczny quiz jak najbardziej może zagościć, chociażby jako alternatywa dla „gorących krzeseł”, które chyba wszystkim zdążyły już spowszednieć.

Zabawne przebieranki

Karaoke i muzyczny quiz to zabawy o charakterze typowo muzycznym, dlatego by nie wszystkie atrakcje były utrzymane w tym samym klimacie, warto postawić na jeszcze jedną ciekawą rozrywkę, jaką będzie zabawny pokaz mody, za którego przygotowanie wezmą odpowiedzialność… sami zaproszeni goście! Trzeba tylko zadbać o ich odzienie i różne śmieszne elementy i gadżety uzupełniające zwykłe stroje. Goście powinni mieć do wyboru różnego rodzaju szaty, kapelusze i inne nakrycia głowy, zabawne duże okulary, brokatowe węże boa oraz przedmioty przeznaczone do trzymania ich w dłoniach.

Artykuły tego rodzaju mogą od razu nawiązywać swoim wyglądem do charakteru imprezy i tego, z jakiego powodu jest ona organizowana. W przypadku osiemnastki będą to zatem np. okulary i chorągiewki z wyraźnie zaznaczoną liczbą „18”, ale też i gadżety o dwuznacznym wyglądzie, mające pokazać wchodzenie w okres pełnej dojrzałości i dorosłości. Poprzebierani goście mogą urządzić pokaz mody do rytmów jakiejś szalonej muzyki. Oczywiście całe to wydarzenie powinno być nagrywane. Warto też pomyśleć o przygotowaniu foto budki, w której chętni goście będą mogli zrobić sobie zdjęcia w wymyślonych przebraniach.

Niezależnie od tego, czy przygotowuje się jedyną w życiu imprezę z okazji osiemnastych urodzin, czy może wyprawia się niewielkie kinderparty dla swoich dzieci albo też organizuje huczne wesele, zawsze trzeba zadbać o to, by na imprezie nie zabrakło ciekawych atrakcji. Goście właśnie po to przychodzą na różnego rodzaju przyjęcia, by się na nich porządnie wybawić.

botki na słupku

Redakcja lovetrendy.pl

Zespół naszych redaktorów to grupa pasjonatów w dziedzinie mody, urody i podróży. Nasz blog to internetowa przestrzeń, gdzie skupiamy się na tematach związanych z modą, pielęgnacją, podróżami oraz prowadzeniem zdrowego stylu życia. Jesteśmy miejscem dla osób zainteresowanych nowymi trendami, praktycznymi poradami dotyczącymi stylizacji, pielęgnacji oraz ciekawostkami z podróży.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kod promocyjny betclic
remont dachu

Ile kosztuje remont dachu?

23 grudnia 2022

płytki łazienkowe szare

Jesteś zainteresowany reklamą?

płytki łazienkowe szare