Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak walczyć z kurzymi łapkami i zmarszczkami mimicznymi?

18 czerwca 2024 Jak walczyć z kurzymi łapkami


Wyróżniamy naprawdę wiele rodzajów zmarszczek. Niektóre z nich pojawiają się już około 25 roku życia, a inne później, czyli około 30 roku życia. Są i takie z którymi mamy do czynienia dopiero około 40 czy po 50 roku życia. Dziś podpowiemy, jak radzić sobie ze zmarszczkami, które pojawiają się najszybciej, a więc mimicznymi i kurzymi łapkami.

Jak zwalczać kurze łapki? Poznajcie najlepsze sposoby

Kurze łapki są często nazywane zmarszczkami uśmiechu. Pojawiają się jednak także u osób, które często marszczą oczy. Aby uniknąć ich szybkiego pojawienia się, warto nosić okulary przeciwsłoneczne zawsze wtedy, gdy jest słoneczna pogoda, nie tylko latem. Oczywiście wybieranie tego akcesorium pomoże również, by takie zmarszczki dodatkowo się nie pogłębiały. Z mimiką jest już trudniej, w końcu nie można powstrzymać choćby spontanicznego śmiechu. Jak zatem walczyć ze zmarszczkami takimi jak kurze łapki? Sposobów jest naprawdę wiele. Oczywiście warto sięgnąć po odpowiednie serum i krem na zmarszczki. Powinny zawierać w swoim składzie przede wszystkim kwas hialuronowy oraz kolagen. Tych składników zaczyna ubywać wraz z wiekiem. Po 25 roku życia z każdym rokiem jest ok. 1% mniej kolagenu w skórze. Warto wykonywać maseczki  i kompresy. Mogą sprawdzić się te z czarnej herbaty lub zielonej herbaty. Można też zrobić maseczkę na bazie marchwi, szczypiorku i miodu. Wśród rad osób, które szukają sposobów na walkę z kurzymi łapkami pojawia się też smarowanie skóry naturalnym olejem, np. arganowym. Jak wiadomo, pojawienie się zmarszczek ma związek także z mniejszą ilością lipidów w skórze. Przede wszystkim warto jednak stosować serum i krem z retinolem, który skutecznie spłyca kurze łapki. 

Jak walczyć ze zmarszczkami mimicznymi?

W przypadku zmarszczek mimicznych takich jak lwia zmarszczka, czy zmarszczki wokół oczu albo na czole można stosować wypełnienia z kwasu hialuronowego, a także botoks. Niemniej jednak nie trzeba od razu sięgać po takie metody. Gdy zmarszczki mimiczne nie są jeszcze utrwalone, w ich niwelowaniu pomoże także dobre serum i krem na zmarszczki. W przypadku produktów z retinolem trzeba oczywiście pamiętać o tym, że może on uczulać i należy rozpoczynać od mniejszych stężeń. Nigdy nie można stosować serum czy kremu z retinolem na dzień, bo to prowadzi do podrażnienia skóry, która jest w takim przypadku bardziej narażona na szkodliwe działanie promieniowania UV. Serum i krem z retinolem zawsze stosujemy wieczorem. Nie musi być to nawet codziennie. By przyzwyczaić skórę do stosowania kosmetyku, ale i zapobiegać podrażnieniom można stosować go co cztery wieczory, w ramach rutyny pielęgnacyjnej skin cycling, która znajduje się wśród aktualnych trendów. Polega ona na złuszczaniu skóry metodą kwasową bądź enzymatyczną. Kolejnego wieczora sięga się właśnie po produkty z retinolem. Dwa następne poświęca się na odbudowę i regenerację skóry, stosując kosmetyki zawierające składniki nawilżające i wiążące wodę w skórze, a więc humektanty. Sprawdzają się kremy z kwasem hialuronowym, ale i aloesem, który dodatkowo ma działanie łagodzące i przyspieszające gojenie. 

Aby skutecznie walczyć ze zmarszczkami, trzeba jeszcze pamiętać, jak ważna jest zbilansowana dieta. Otóż należy z niej wyeliminować jedzenie śmieciowe i garmażeryjne i postawić na warzywa do każdego posiłku i owoce przynajmniej w jednym posiłku. Co więcej, trzeba dobrze się nawadniać. Bezwzględnie należy porzucić alkohol, ale i palenie, gdyż powodują wysuszenie skóry i pojawianie się głębszych zmarszczek.

Artykuł sponsorowany

botki na słupku

Redakcja lovetrendy.pl

Zespół naszych redaktorów to grupa pasjonatów w dziedzinie mody, urody i podróży. Nasz blog to internetowa przestrzeń, gdzie skupiamy się na tematach związanych z modą, pielęgnacją, podróżami oraz prowadzeniem zdrowego stylu życia. Jesteśmy miejscem dla osób zainteresowanych nowymi trendami, praktycznymi poradami dotyczącymi stylizacji, pielęgnacji oraz ciekawostkami z podróży.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak walczyć z kurzymi łapkami
Odkryj rewolucyjne kosmetyki do włosów
miodowy blond

Jesteś zainteresowany reklamą?

miodowy blond