Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Miodowy blond – dla kogo jest ten kolor?

19 grudnia 2023 miodowy blond

Czy znasz kolor miodowy blond? Jest on dość uniwersalny i pasuje do różnych typów urody. Choć najlepiej sprawdzi się w przypadku ciepłej karnacji. Jeśli szukasz wielowymiarowego koloru na lato, a nawet na cały rok, wybierz miodowy blond.

Kto może wybrać kolor blond?

Przede wszystkim należy wiedzieć o tym, że blond ma całe mnóstwo odcieni, od bardzo jasnych, platyny, a także te ciemniejsze odcienie jak miodowy czy beżowy. Są także odcienie o wielu nutach kolorystycznych należąca do modnych odcieni blond 2023, takie jak rose gold czy milk tea. Wydaje się, że każdy typ urody może znaleźć odpowiedni dla siebie typ blondu. Jednak trzeba brać pod uwagę uniwersalne zasady dobierania kolorów. Ciemne brunetki z ciemnymi oczami nie będą dobrze wyglądały w blondzie popielatym, a ciemne szatynki powinny wybierać cieplejsze odcienie blondu. Zawsze powinno się zasięgać profesjonalnej porady stylisty lub skorzystać z narzędzia online, które umożliwia przymiarkę koloru włosów. Najlepiej jest wybierać nowy kolor włosów zbliżony do naturalnego, ale nie zawsze chcemy wyglądać tak samo. Przykładowo Latynoski często wybierają kolor blond, który znakomicie podkreśla ich typ urody. Jednak w tym wypadku musi być to ciepły odcień blondu, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Poznaj miodowy blond, jeden z ciekawszych odcieni 

Paleta barw blondu jest naprawdę bogata od chłodnych odcieni typu platyna i popiel, poprzez neutralne beże, aż po ciemne i ciepłe odcienie blondu. Jednym z ciekawszych odcieni jest właśnie miodowy blond, który pasuje do typowo ciepłej urody, czyli do ciemnych oczu i do opalonej lub brzoskwiniowej cery. Miodowy blond kojarzy się z promieniami słońca i jest to typowe połączenie klasycznego blondu z brązem. Jest to jeden z odcieni wielowymiarowych i głębokich, który w zależności od światła może wyglądać nieco inaczej. Dlatego też pasuje do różnych typów urody. Jeśli masz niedoskonałą cerę, możesz wybrać miodowy blond, który nie podkreśla drobnych defektów. A komu pasuje miodowy blond? Na pewno wyznacznikiem będzie tutaj typ urody, który powinien być jednak ciepły. Jeśli jednak cera jest jasna, a oczy ciemne, także można się na niego skusić.

Wybieraj farby bez amoniaku, z dodatkami olejków roślinnych

Nowoczesna koloryzacja włosów to nie tylko długotrwałe i głębokie odcienie, ale przede wszystkim pielęgnacja. Pamiętaj o tym, że w trakcie koloryzacji łuski włosa rozchylają się i aby nie uszkodzić struktury włosa, należy używać farby bez amoniaku. Jako silny związek chemiczny wpływa niekorzystnie na włosy i może wpływać na alergie i podrażnienia. Poza tym cenne substancje farby do włosów to naturalne olejki roślinne, które mogą być kwiatowe lub owocowe. Nie powodują one uczuleń i są bardzo przyjazne dla włosów, mają piękny zapach i sprawiają, że włosy są gładkie, jedwabiste i nawilżone. W ten prosty sposób, można zafarbować włosy skutecznie i zadbać o ich kondycję już w trakcie farbowania. Pamiętaj także o tym, aby używać kosmetyków termoochronnych i przeciwsłonecznych, bo zarówno wysoka temperatura, jak i promieniowanie słoneczne niszczą włosy, a dodatkowo powodują zmniejszenie siły koloru.

Materiał zewnetrzny

botki na słupku

Redakcja lovetrendy.pl

Zespół naszych redaktorów to grupa pasjonatów w dziedzinie mody, urody i podróży. Nasz blog to internetowa przestrzeń, gdzie skupiamy się na tematach związanych z modą, pielęgnacją, podróżami oraz prowadzeniem zdrowego stylu życia. Jesteśmy miejscem dla osób zainteresowanych nowymi trendami, praktycznymi poradami dotyczącymi stylizacji, pielęgnacji oraz ciekawostkami z podróży.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak walczyć z kurzymi łapkami
Odkryj rewolucyjne kosmetyki do włosów
miodowy blond

Jesteś zainteresowany reklamą?

miodowy blond