Strona główna
Podróże
Tutaj jesteś

Najlepsze trasy rowerowe w Małopolsce

26 września 2022 trasy rowerowe małopolska


Na terenie Małopolski można znaleźć wiele fantastycznych szlaków rowerowych. Warto zapoznać się z najciekawszymi propozycjami, a także dowiedzieć nieco więcej na temat ich specyfiki.

Velo Dunajec

Wśród najpopularniejszych tras rowerowych w województwie małopolskim można wskazać Velo Dunajec, czyli trasę przebiegającą z Zakopanego do Tarnowa. Na tej trasie można znaleźć wiele obiektów infrastruktury rowerowej, dzięki czemu jest ona tak wygodna dla rowerzystów. Wśród nich można wskazać między innymi pieszo-rowerowe mosty, które zostały stworzone specjalnie na potrzeby tej inwestycji.

Wokół Tatr

Kolejnym popularnym szlakiem rowerowym w Małopolsce jest trasa wokół Tatr, która przebiega w bardzo malowniczych okolicznościach. Dzięki niej możliwe jest poznawanie wartości krajobrazowych, kulturowych, ale także przyrodniczych oraz historycznych na wskazanym obszarze. Tatry i ich okolice idealnie sprawdzają się jako miejsca wycieczek rowerowych, dlatego warto z nich korzystać. Na tym terenie planowane jest tworzenie kolejnych tras, które mogą łączyć regiony Polski oraz Słowacji.

Zobacz także: https://lovetrendy.pl/pomysly-na-tanie-wakacje-za-granica/

EuroVelo 11

Najlepsze trasy rowerowe Małopolska to także EuroVelo 11. Jest to szlak, który przebiega z Krynicy-Zdrój do Nowego Sącza. Na cały szlak składają się dwie różne trasy, które zostały stworzone w ramach odrębnych projektów. Pierwsza część szlaku liczy około jedenastu kilometrów, a druga około sześćdziesięciu, co łącznie daje możliwość pokonania około siedemdziesięciu kilometrów w bardzo przyjemnych dla oka okolicznościach przyrody.

Zobacz także: https://lovetrendy.pl/sposoby-jak-szybko-wyleczyc-przeziebienie/

Velo Czorsztyn

Wyprawa rowerowa na terenie Małopolski będzie doskonałym pomysłem dla wszystkich osób, które uwielbiają jazdę na rowerze. W tym przypadku szczególnie polecana jest także trasa Velo Czorsztyn, która złożona jest z dwóch części. Pierwszy odcinek jest częścią szlaku Velo Dunajec. Natomiast drugi odcinek liczy kilkanaście kilometrów i przebiega z Czorsztyna do miejscowości Huby. Cała trasa wokół Jeziora Czorsztyńskiego liczy około trzydziestu kilometrów i jest niezwykle malownicza. Warto się tam udać w trasę.

Wiślana Trasa Rowerowa

Kolejnym szlakiem, na który warto zwrócić uwagę w Małopolsce, jest Wiślana Trasa Rowerowa, która przebiega z Oświęcimia do Krakowa. Trasy na tym odcinku są dość długie, a całość liczy ponad sto kilometrów i ma się powiększać. Obejmuje takie miejscowości jak Skawina, Tyniec, Kraków oraz Niepołomnice. Ta trasa idealnie sprawdzi się dla mieszkańców Krakowa i okolic, którzy pragną zobaczyć z innej perspektywy swoje miejscowości.

Zobacz także: https://lovetrendy.pl/poznaj-najwazniejsze-wlasciwosci-marchwi/

Rowerowy Szlak Orlich Gniazd

Wymieniając najlepsze trasy na terenie województwa małopolskiego nie można zapomnieć o Rowerowym Szlaku Orlich Gniazd. Jest to jeden z najstarszych polskich szlaków rowerowych, który łączy Kraków z Częstochową. Jego długość wynosi około dwustu kilometrów. Podczas jazdy tym szlakiem można podziwiać piękno środowiska naturalnego, dlatego jest on uważany za jeden z najpiękniejszych na terenie kraju. Warto wybrać się w trasę rowerową na tym szlaku, jeśli tylko ma się taką możliwość.

botki na słupku

Redakcja lovetrendy.pl

Zespół naszych redaktorów to grupa pasjonatów w dziedzinie mody, urody i podróży. Nasz blog to internetowa przestrzeń, gdzie skupiamy się na tematach związanych z modą, pielęgnacją, podróżami oraz prowadzeniem zdrowego stylu życia. Jesteśmy miejscem dla osób zainteresowanych nowymi trendami, praktycznymi poradami dotyczącymi stylizacji, pielęgnacji oraz ciekawostkami z podróży.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

tanie podróżowanie
trasy rowerowe małopolska

Jesteś zainteresowany reklamą?

trasy rowerowe małopolska