Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Zabieg i efekty depilacji laserowej

11 sierpnia 2022 efekty depilacji laserowej

Gdy przychodzi lato, największym problemem kobiet jest depilacja ciała. Używanie maszynki do golenia jest metodą, która ma krótkie działanie. Wiele kobiet musi się depilować kilka razy w tygodniu, co jest bardzo męczące oraz czasochłonne. Jak więc na to zaradzić? Najlepszym sposobem będzie skorzystanie z depilacji laserowej. Dzięki niej będziemy mogły cieszyć się brakiem owłosienia przez dłuższy okres. Zatem czym jest depilacja laserowa? Czy efekty depilacji laserowej będą zauważalne? Sprawdź już teraz!

Czym jest depilacja laserowa?

Jest to zabieg, który niszczy włoski na naszym ciele. Jest on stosowany poprzez laser, który generuje wiązkę światła. Podczas zetknięcia się ze skórą wychwytuje melaninę, która nadaje włoskom ciemny kolor. Dzięki całkowitym zniszczeniu włosków, efekty depilacji laserowej są długotrwałe. Zabieg ten możemy wykonać w salonach kosmetycznych. W sprzedaży są głowice laserowe, które pozwalają wykonać zabieg w domu. Jednak korzystniej dla nas będzie jeśli skorzystamy z usług osób doświadczonych oraz uprawnionych. Najczęściej wykonywanym zabiegiem u kobiet jest depilacja nóg, pach oraz okolice bikini.

Zobacz także: https://lovetrendy.pl/czym-powinien-sie-charakteryzowac-idealny-makijaz-na-slub/

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Przed zabiegiem, na który się zdecydowaliśmy, musimy odpowiedzieć na pytania, które zada nam kosmetolog. Dotyczą one stanu i typu naszej skóry, grubości oraz koloru włosa. Dzięki tym odpowiedziom efekty depilacji laserowej będą bardziej widoczne oraz skuteczniejsze. Następnie zostaje wybrany odpowiedni dla nas laser. Musimy pamiętać, że zabieg depilacji laserowej jest bolesny. Jednak dostaniemy miejscowe znieczulenie, aby złagodzić ból. W zależności od wielkości depilowanego miejsca, wydłuża lub skraca się czas zabiegu. Aby efekty depilacji były zadowalające, musimy powtórzyć sesję od 3 do 10 razy.

Zobacz także: https://lovetrendy.pl/najlepsze-stylizacje-na-wiosne/

Efekty depilacji laserowej

Dlaczego kobiety tak często decydują się na zabieg depilacji laserowej? Jest to spowodowane zaoszczędzeniem czasu, lecz przede wszystkim upragnionym efektem. Po takim zabiegu, możemy cieszyć się długotrwałym brakiem owłosienia w miejscach, w których była wykonana depilacja laserowa. Jednak musimy pamiętać, że efekty depilacji laserowej nie będą widoczne po pierwszej sesji. Po pierwszym zabiegu możemy spodziewać się do 30% zniknięcia owłosienia. W zależności od naszych włosów, kosmetolog musi ustalić jakiej ilości sesji będziemy potrzebować. Aby uzyskać pożądane efekty depilacji laserowej, pamiętajmy, że jest to długi proces. Pomiędzy zabiegami musi być odstęp co najmniej pięciu tygodni. Poprzez to czas wykonania wszystkich zabiegów wydłuża się. Musimy wiedzieć także, że końcowe efekty są kwestią indywidualną. Przyjmuje się, że skuteczność zabiegu, podczas wykonywania sesji przypominającej raz w roku wynosi około 95%. Lecz wszystko jest zależne od koloru oraz grubości naszych włosków.

Teraz już wiesz czym jest depilacja laserowa oraz czy jest skuteczna. Efekty depilacji laserowej są indywidualne, dlatego też skontaktuj się z kosmetologiem, aby ocenić możliwość usunięcia owłosienia.

Zobacz także: https://lovetrendy.pl/sposoby-jak-szybko-wyleczyc-przeziebienie/

Romantyczne koszule nocne

Redakcja lovetrendy.pl

Zespół naszych redaktorów to grupa pasjonatów w dziedzinie mody, urody i podróży. Nasz blog to internetowa przestrzeń, gdzie skupiamy się na tematach związanych z modą, pielęgnacją, podróżami oraz prowadzeniem zdrowego stylu życia. Jesteśmy miejscem dla osób zainteresowanych nowymi trendami, praktycznymi poradami dotyczącymi stylizacji, pielęgnacji oraz ciekawostkami z podróży.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Odkryj rewolucyjne kosmetyki do włosów
miodowy blond
Ekskluzywne perfumy damskie

Jesteś zainteresowany reklamą?

Ekskluzywne perfumy damskie