Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Telewizor ze sztuczną inteligencją – nie tylko do oglądania filmów

30 września 2024 Telewizor ze sztuczną inteligencją


Jeszcze nie tak dawno telewizor służył tylko i wyłącznie do oglądania rozmaitych programów telewizyjnych, filmów czy seriali. Współcześnie urządzenie to coraz częściej staje się domowym centrum rozrywki i zarządzania. Duży udział ma w tym z pewnością sztuczna inteligencja, która wykorzystywana jest w najnowszych modelach TV. Co może nam zaoferować telewizor ze sztuczną inteligencją? Sprawdźmy najnowsze rozwiązania Klasy AI marki Samsung i przekonajmy się, w jaki sposób TV może nam towarzyszyć w wykonywaniu codziennych czynności.

Inteligentne telewizory – dźwięk i obraz w najwyższej jakości

Inteligentne telewizory Klasy AI marki Samsung to przede wszystkim obraz i dźwięk w najwyższej możliwej jakości. Dzięki wykorzystaniu najbardziej zaawansowanego procesora NQ8 AI Gen3* urządzenie analizuje każdą klatkę wyświetlanych treści, by zoptymalizować je do rozdzielczości 8K. W przypadku starszych wersji procesorów będzie to odpowiednio 4K. Ulepszane treści to nie tylko nowe produkcje, ale także te z lat 80-tych czy 90-tych. Obejrzenie ulubionych filmów i seriali z dzieciństwa czy lat młodości w nowej jakości może być całkiem ciekawym doświadczeniem.

Zwiększanie rozdzielczości materiałów to jednak nie wszystko. Technologia AI wpływa również na naturalność obrazu, sprawiając, że przejścia między kolorami są płynne i niemal niewidoczne. Ponadto odpowiada również za takie elementy materiałów wideo, jak jasność czy czerń, by zaoferować nam treści z bardziej szczegółowym kontrastem. Na uwagę zasługuje też funkcja Upłynniacz Ruchu AI Pro, która eliminuje typowe problemy związane z oglądaniem np. meczów piłki nożnej na żywo. Dynamicznie zmieniający się obraz może się rozmazywać, przez co nie zawsze jesteśmy w stanie śledzić każdy ruch piłki. Dzięki tej funkcji obraz będzie bardziej płynny i ostry, nawet w czasie dynamicznych zagrywek.

Jeśli chodzi o optymalizację dźwięku, warto przede wszystkim wspomnieć o Aktywnym Wzmacniaczu Głosu Pro. Jest to funkcja, która analizuje dźwięki tła i wszelkie hałasy otoczenia, by móc dostosować głośność dialogów czy lektora. Dzięki temu już nie będziemy mieć problemu z oglądaniem ulubionego serialu np. w czasie remontu u sąsiada. Jeśli planujemy zakupić soundbar, przydatna dla nas może się też okazać funkcja Q-Symphony, która odpowiada za harmonijne brzmienie telewizora i dodatkowych głośników.

Telewizor ze sztuczną inteligencją – centrum zarządzania inteligentnym domem

Ulepszanie dźwięku i obrazu to nie wszystko, co potrafi telewizor ze sztuczną inteligencją. Urządzenie to może stać się naszym centrum zarządzania inteligentnym domem. Chodzi oczywiście o wszelkie smart sprzęty w naszym domu, takie jak odkurzacz, lodówka, pralka czy piekarnik. Wykorzystanie SmartThings Hub** i aplikacji SmartThings***umożliwia automatyczne wykrywanie oraz łączenie się z urządzeniami w pobliżu – i to bez dodatkowych modułów zewnętrznych. Telewizor staje się wówczas centrum IoT, dzięki czemu dodawanie kolejnych urządzeń i sterowanie nimi za pomocą dołączonego pilota jest niezwykle proste.

W najnowszych urządzeniach, takich jak 85” Neo QLED 8K Excellence Line QN900D, dostępny jest Widok Mapy 3D, dzięki której możemy mieć prosty podgląd na wszystkie podłączone urządzenia w domu. Zarządzanie nimi będzie jeszcze łatwiejsze.

W tym miejscu wiele osób może się zastanawiać, czy podłączanie wszystkich inteligentnych urządzeń do telewizora jest w ogóle bezpieczne. W końcu cyberataki się zdarzają, a kradzież danych jest coraz powszechniejsza. Na szczęście nie musimy się tego obawiać dzięki systemowi zabezpieczeń Samsung Knox. Wiele warstw oprogramowania, które jest na bieżąco aktualizowane, chroni nasze dane, takie jak PIN-y czy hasła do różnych kont i aplikacji. Jest to sprawdzone rozwiązanie, certyfikowane przez przeróżne agencje rządowe. Możemy więc być spokojni o bezpieczeństwo naszych danych.

Telewizor inteligentny – wsparcie w wykonywaniu codziennych aktywności

Zarządzanie inteligentnym domem to jednak nie wszystko. Samsung idzie o krok dalej, dając nam możliwość zarządzania codziennymi czynnościami. Mowa tu o funkcji Daily+, dostępnej dzięki otwartemu ekosystemowi aplikacji oprogramowania Samsung Tizen. Obejmuje ona takie aplikacje, jak SmartThings, Śledzenie Treningu, PC na ekranie TV i wiele innych. Przykładowo dzięki usłudze Śledzenie Treningu**** telewizor inteligentny wyświetla wszelkie dane z ćwiczeń, np. czas ich trwania czy nasze tętno. Możemy więc jednocześnie trenować i oglądać film, mając podgląd na statystyki treningu.

Telewizor z AI Energy – droga do oszczędności

Zaawansowana funkcjonalność, doskonała jakość obrazu i dźwięku – to cechy, które w wielu przypadkach decydują o zakupie konkretnego modelu telewizora. Coraz częściej jednak zwracamy uwagę na inny jego aspekt – oszczędność energii. Wybrane inteligentne telewizory marki Samsung zostały wyposażone w tryb AI Energy*****. Dostosowuje on jasność ekranu w zależności od natężenia światła w pomieszczeniu, dzięki czemu oszczędza energię.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

* Procesor NQ8 AI Gen3 jest dostępny tylko dla modelu Neo QLED 8K Excellence Line QN900D z 2024 r.

** Dostępna technologia oraz funkcje mogą się różnić w zależności od kraju, usługodawcy, środowiska sieciowego lub produktu. Aktualizacje odbywają się bez powiadomienia. Wymagane jest zalogowanie do konta Samsung oraz podłączenie do sieci Wi-Fi, połączenie Bluetooth lub połączenie internetowe. Inteligentne urządzenia domowe są sprzedawane oddzielnie. Usługa Calm Onboarding służąca do podłączania inteligentnych urządzeń wymaga zaakceptowania Polityki Prywatności SmartThings oraz warunków korzystania z podłączonego urządzenia. Interfejs użytkownika może ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

*** Aplikacja SmartThings dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS (Android OS 9↑, iOS 14↑). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi i konto Samsung. Wszystkie zarządzane urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings. Na kompatybilnych produktach i/lub na ich opakowaniach znajduje się logo „Works with SmartThings”.

**** Workout Tracker jest kompatybilny z zegarkiem Galaxy Watch 4 i wyższymi modelami, serwisem YouTube i programami telewizyjnymi. Będzie też kompatybilny z różnymi urządzeniami firm zewnętrznych w dalszej części 2024 r.

***** Tryb AI Energy: Oszczędność energii może się różnić w zależności od regionu, modelu, rozmiaru, warunków oglądania lub rodzaju treści. Dotyczy modeli z 2023 roku (CU700 lub wyższych) oraz lifestyle TV (L503C).- Należy pamiętać, że AI Energy Mode nie obsługuje Trybów: Gry, Inteligentny, Sztuka, Udostępnianie Obrazu, Ambient ani Sklepowy. W środowiskach, w których oświetlenie otoczenia przekracza 80 luksów, niektóre aspekty funkcji oszczędzania energii AI mogą nie działać, powodując zmniejszenie oszczędności energii. Domyślnym ustawieniem telewizora jest tryb Eco, który zawiera już niektóre funkcje oszczędzania energii tj. funkcję jasności adaptacyjnej, dlatego poziom oszczędności energii będzie niższy w porównaniu ze zmianą w poziomie oszczędności energii przy przełączeniu urządzenia z Trybu Standardowego do Trybu Eco.

Artykuł sponsorowany

Jak spędzić weekend w Łodzi – co warto tam zobaczyć?

Redakcja lovetrendy.pl

Zespół naszych redaktorów to grupa pasjonatów w dziedzinie mody, urody i podróży. Nasz blog to internetowa przestrzeń, gdzie skupiamy się na tematach związanych z modą, pielęgnacją, podróżami oraz prowadzeniem zdrowego stylu życia. Jesteśmy miejscem dla osób zainteresowanych nowymi trendami, praktycznymi poradami dotyczącymi stylizacji, pielęgnacji oraz ciekawostkami z podróży.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Telewizor ze sztuczną inteligencją
kod promocyjny betclic
remont dachu

Ile kosztuje remont dachu?

23 grudnia 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

remont dachu